ЩИТКИ ФУТБОЛЬНІ ( ЗАХИСТ ДЛЯ ФУТБОЛІСТІВ)
Регламент більшості організованих футбольних турнірів зобов'язує гравців дотримуватися норм екіпірування, в яких вони можуть бути допущені на полі. Спортсмени не повинні надягати нічого зайвого, але обов'язковий набір для всіх один: майка, шорти, гетри, бутси і щитки. Розповідаємо, як вибрати футбольний захист і не наробити помилок.
Щоб зрозуміти, чого слід уникати, спочатку визначимося, як підійти до вибору грамотно.
Особливості футбольних щитків
Накладні щитки
Накладки - це легкі щитки, які можна носити прямо під гетрами. Деякі високі шкарпетки облягають ногу досить щільно, щоб щитки не рухалися, але багато футболістів воліють додатково фіксувати їх тейпами або спеціальними липучками. Накладні щитки віддають перевагу гравцям високого рівня, які звикли до цього елементи екіпірування — конструкція дозволяє максимально зручно розташувати їх на гомілки і не відчувати дискомфорту, скутості рухів.
Щитки з панчохами
Це ті накладні щитки, в комплекті з якими йде спеціальна еластична панчоха для більш щільної їх фіксації на ногі. Наприклад, якщо спортсмен віддає перевагу вільним гетрам, тому що вони не обмежують кровообіг в ногах і не викликають судом, то він може звернутися до цього варіанту захисту: панчоха фіксує щиток, але стягує тільки гомілка і частина литкового м'яза, а не.
Щитки із захистом кісточок
Через додатковий захист такі щитки зазвичай рекомендують футболістам молодшого віку. Пластикові накладки на гомілка з'єднуються зі спеціальними захисними елементами з обох сторін кісточки. Більшість щитків такого типу фіксуються під стопою спортсмена спеціальними петлями, а у верхній частині їхня статичність забезпечує липучка.
Наповнювач
Основа будь-яких щитків складається з пластини та м'якого наповнювача, який стикається з ногою гравця. Наповнювач забезпечує комфорт, відводить вологу, в ідеалі не ковзає по гомілі, а при зіткненні діє, як подушка безпеки в автомобілі - пом'якшує навантаження на суглоб. Наповнювачі не сильно відрізняються, але їх варто враховувати: в окремих моделях начинка щитка може бути занадто об'ємною або, навпаки, тонкою.
Тейпи
Будь-які щитки мають на увазі фіксацію: тугі гетри, гумки у верхній частині або панчохи. Багато футболістів забезпечують додаткову статичність захисту за допомогою тейпів, обмотуючи кісточки біля нижньої частини щитка. Існують спеціальні кріплення, але навіть професіонали воліють використовувати звичайні стрічки.
Якщо футболіст в основному грає на одній позиції, варто врахувати це при виборі щитків різний захист має різні властивості.
Позиції гравців
Захисники. Гравцям оборони доведеться частіше за інших йти в стики, тому їм слід шукати більш важкі й об'ємні щитки. Можливо, із захистом кісточок.
Півзахисники. Футболістам центру поля знадобиться баланс між захистом та мобільністю, який дозволить почуватися вільно.
Нападники. Форварду потрібні щитки, які дозволяють здійснювати вибухові ривки і швидко міняти напрямок на шляху до воріт. Атакуючим футболістам підійдуть легкі та маленькі пластикові вставки для оптимальної маневреності.
Воротарі. Голкіпери найменше потребують захисту гомілки. Шукайте легкий варіант із тонким наповнювачем.
Розмір
Коли ви визначилися з типом щитків і їх сумісністю з вашою позицією на полі, залишається вибрати правильний розмір. При покупці захисту на сайті Спортмайстра ви побачите, що для кожної моделі передбачена таблиця розмірів - правильний варіант можна підібрати виходячи з зростання спортсмена, але краще все приміряти аксесуар.
В ідеальному світі щитки закривають більшу частину ноги між кісточкою і коліном, але пластикова вставка такого розміру буде викликати великий дискомфорт. Від верхньої частини захисту до колінного суглоба повинно залишатися кілька сантиметрів, інакше екіпірування заважатиме при бігу. Дуже важливо, щоб щитки щільно прилягали до гомілки.
Як не помилитися
Щоб вибрати щитки і не шкодувати про купівлю варто врахувати всі наведені вище поради - визначитися з переважним типом захисту, врахувати ігрову позицію і не прогадати з розміром. Зрештою все зводиться до ступеня комфорту. Поміряйте щитки разом з бутсами і гетрами — якщо вставка не ходить по ногі, надійно облягає гомілку і не сковує рухи, значить, ви знайшли потрібну пару.