Координаційна драбина — снаряд, покликаний поліпшити спритність, координацію та баланс, пришвидшення, підвищити синхронність рухових навичок, розвинути вибухову швидкість спортсмена. Являє собою решітку як сходи, з комірками певного розміру. Для правильного виконання вправ необхідні техніка та швидкість, які й покликана розвинути та поліпшити сходи для тренування швидкості. Наприклад, тренування здатності швидко прискоритися вимагає від атлета синхронного та однакового за амплітудою руху ніг і рук, у разі зниженого центру ваги організму, що дає змогу досягти максимальної рівноваги тіла атлета.
найчастіше снаряд застосовується під час тренувань у командних видах спорту, як-от футбол, волейбол, теніс, регбі, біг, баскетбол тощо.
Сама собою конструктивно драбина сформована з декількох синтетичних стрічок, і певної кількості (що залежить від довжини виробу) пластикових попереків. У шестиметрових драбин їх 12 шт., у десятиметрових відповідно 20 шт. Зазвичай, координаційні сходи виготовляють завширшки 50 см, з кроком поперечин рівним 40 см. Уніфікація спортивного інвентарю дає змогу за потреби з'єднувати кілька снарядів між собою.
У яких тренуваннях найчастіше використовують координаційну драбину?
Швидкісна координаційна драбина покликана розвинути швидкість і баланс атлета, але добре справляється і з розвитком, і поліпшенням у спортсмена витривалості. Добре себе зарекомендувала як на індивідуальних, так і на групових тренуваннях.
Найпотрібнішими зонами застосування снаряда є:
- розвиток і покращення здатності зберігати рівновагу в русі;
- поліпшення швидкісних даних атлетів;
- вироблення прискорення «на ривок»;
- збільшення сили, маневреності, витривалості.
Як драбина для тренувань допомагає розвинути швидкість і координацію?
Застосовувана зазвичай на стадії розминки сходи для координації є, по суті, комплексним тренажером, що дає змогу тренувати навички та розвивати здібності як абсолютним новачкам, так і професійним спортсменам, самостійно регулюючи інтенсивність і швидкість тренування.
Важливим чинником, який відіграє на користь тренажера, є те, що, бувши досить компактною, вона дає змогу проводити тренування як у приміщенні, так і просто неба, надаючи спортсмену право вибору місця тренування. Регулярно займаючись на координаційній драбині для тренування швидкості та виконуючи раз на раз ті ж вправи, через нетривалий час уже можна буде помітити результат, виросте швидкість проходження, з'явиться відточеність рухів, підвищиться координація. У процесі занять зі снарядом, крім м'язів, тренується мозок і нервова система спортсмена, довчаючи організм здійснювати більш відточені, раціональні з погляду досягнення результату, руху. Причому виконуючи регулярні вправи базові навички, що набувають на тренуваннях, закріплюються в спортсмена на рівні рефлексів, даючи змогу, не замислюючись виконувати потрібну на цей момент дію. Маючи невисоку ціну, важливість цього спортивного інвентарю досить велика і його просто необхідно
Основні атрибути | |
---|---|
Тип | Сходи тренувальні |
Основні | |
Конструкція | Розбірна |
- Ціна: 550 ₴/упаковка