«Анатомічні поїзди» - це міофасціальні меридіани (лінії), які симетрично розташовані на тілі людини і з'єднують його різні частини в єдине ціле. Крім поверхневих ліній, існують глибинні, які також виконують свої об'єднуючі і стабілізуючі функції.
Поверхнева фронтальна лінія з'єднує в єдине ціле передню поверхню тіла від тильної частини стоп до бокових частин черепа і ділиться на два сегменти: від пальців ніг до тазу і від тазу до голови. При випрямленому тазостегновому суглобі функціонує як суцільна лінія взаємодіючих міофасціальних структур. ЇЇ рухова функція полягає в згинанні тулуба і стегон, випрямленні колінних суглобів, розгинанні стоп, згинанні хребта в шийному відділі. Напруженість м'язів і фасцій поверхневої фронтальної лінії спричиняє компенсаторне розтягнення поверхневої задньої лінії, обмежує рух ребер, фіксує дихання під час фази видиху.
Поверхнева задня лінія при прямих колінах функціонує як суцільна безперервна мережа міофасціальних взаємозв’язків від підошви стоп по задній поверхні тіла до апоневроза і далі - до надбрівних дуг. Міофасціальні структури з'єднують фасцію черепа від дуг брів, через потиличний горбок, крижово-поперекову міофасцію, яка випрямляє хребет, далі через крижову кістку, крижову-горбову зв'язку, сідничний горбок, м'язи-згиначів колінного суглобу, литкові м'язи з підошовною фасцією і фалангами пальців ніг. Поверхнева задня лінія бере участь в утриманні тіла у вертикальному положенні і запобігає скручуванню тіла при згинанні.
Латеральна лінія проходить по обидва боки тіла від медіально-латеральної серединної точки стопи вздовж зовнішньої сторони гомілки і стегна, пересікаючи «подвійним зиґзаґом» тулуб, до черепа в області вуха. Функція латеральної лінії полягає у врівноваженні передньої і задньої, правої і лівої сторін тіла у вертикальному положенні. Вона також слугує посередником в передачі зусиль між іншими поверхневими міофасціальними лініями (поверхневою фронтальною, поверхневою задньою, лініями рук і спіральною).
Спіральна міофасціальна лінія двома симетричними витками закручується навколо тіла, з'єднуючи одну частину черепа з протилежними плечем та ногою. Вона бере участь у спіралеподібних та обертальних рухах тіла.
Міофасціальні лінії рук простягаються від осьового скелета до чотирьох «сторін» рук і кистей: до великих пальців, мізинців, долоней і тильних поверхонь рук. Вони беруть участь у виконанні всіх рухів в суглобах рук. Крім того, вони пов'язані з іншими лініями, зокрема з латеральною та спіральною
1 комплект - 7 плакатів
Ламіновані, без додаткових кріплень. На російській мові.
- Ціна: 812 ₴